لوازم جانبی موبایل

انواع سوکت شارژ

انواع سوکت شارژ

۱. یو اس بی نوع سی (USB Type C): یو اس بی نوع سی یکی از جدیدترین انواع سوکت شارژ برای گوشی‌های اندرویدی است که سرعت آن مطلوب‌تر از قبل می باشد . این نوع بیشتر در گوشی‌های اندرویدی جدید و رده بالا بکار گرفته می‌شود.

۲. میکرو یو اس بی (Micro USB): متداول‌ترین نوع سوکت شارژ گوشی‌های موبایل سوکت میکرو یو اس بی است که تقریبا ۷۰ درصد گوشی‌های اندرویدی از آن پشتیبانی می‌کنند. این سوکت سال هاست که در گوشی‌های اندرویدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و تقریبا تا قبل از ارائه سوکت‌های یو اس بی نوع سی، در تمام گوشی‌های موبایل اندرویدی استفاده می‌شدند.

۳. لایتنینگ (Lightening): سوکت شارژ لایتنینگ مختص آیفون و آیپد‌های اپل است و فقط در محصولات شرکت اپل قابل استفاده خواهد بود. این سوکت را نمی‌توان برای شارژ گوشی‌های اندرویدی مورد استفاده قرار دارد. به سوکت لایتنینگ در اصطلاح عامیانه «شارژر اپل» یا «شارژر آیفون» هم گفته می‌شود که در واقع منظور همان شارژر مجهز به سیم لایتنینگ است.

برای محافظت از سوکت شارژ گوشی خود ، باید شارژر را به ارامی وارد و خارج کنیم .

از ورود رطوبت و گرد و غبار جلوگیری کنیم .

سوکت را تمیز نگه داریم .

و مهم تر از همه از شارژر اصل و مناسب استفاده کنیم .

برای اطمینان از اصل بودن شارژر و حفاظت از سوکت و باطری گوشیتان ، میتوانید با اطمینان از اصلی بودن محصول و تضمین کیفیت از سایت دیجی مایک خرید کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *